Dlaczego tenis dla dzieci jest dobrym wyborem

Tenis jest dobrym wyborem na pierwszą dyscyplinę sportową dla prawie każdego dziecka. Dlaczego tyle rodziców decyduje się na zapisanie swojego dziecka do szkółki tenisowej? Jeżeli ciekawi Was ten temat – to zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Tenis dla dzieci. Kraków to jedno z miast, w których ten sport jest bardzo popularny.

Sporty często mają jedną rzecz wspólną – bardzo łatwo w nich o kontuzję. Jednak zupełnie inaczej jest w tenisie. W nim bardzo ciężko jest o jakiekolwiek kontuzję, pod warunkiem że gramy w odpowiedni sposób oraz nie wykonujemy gwałtownych manewrów. Ponadto, w większości sportów takich jak koszykówka czy piłka nożna do kontuzji dochodzi bardzo często podczas kontaktu z inną osobą – jednak, jak sami wiecie, w tenisie takiego kontaktu nie ma, i to jest właśnie głównym powodem, dlaczego jest tak mało kontuzji u tenisistów oraz tenisistek.

Tenis wzmacnia kondycję

Każdy sport rozwija cechy fizyczne – nie inaczej jest z tenisem. Dzieci grające w tenisa będą znacznie bardziej wysportowane niż dzieci, które nie uprawiają żadnego sportu. Warto jest tutaj znowu nawiązać do niskiej szansy na jakąkolwiek kontuzję – inne sporty takie jak piłka nożna, w których więcej się biega mogą bardziej wpływać na rozwój cech fizycznych u naszych pociech, jednak zagrożenie kontuzjami w innych sportach jest o wiele większe niż w tenisie, przez co tenis jest najbezpieczniejszym sportem.

Tenis wzmacnia koordynację

Tenis jest jednym ze sportów, które najbardziej rozwijają koordynację. Tenis dla dzieci jest dobrym wyborem, ponieważ pozwala to rozwinąć koordynacją oko – ręka, co bardzo przyda się w dalszych etapach życia – nawet w takich prostych czynnościach jak pisanie. Jeżeli zależy Wam na tym, żeby wasze dziecko było w jak najlepszej formie, żeby było zdrowe i przy okazji bezpieczne – to Tenis będzie świetnym wyborem na pierwszą dyscyplinę sportową. Dodatkowo, sprzęt do gry w tenisa nie jest drogi, więc nie musimy wydawać fortuny żeby nasza pociecha miała zabawę przy grze w tenisa.

2018-10-20T09:09:51+00:00 Wrzesień 21st, 2018|Blog|4 komentarze