Czy tenis jest drogi?

Tenis przez wiele osób jest uznawany za sport drogi, który wymaga wiele czasu oraz olbrzymiego wkładu pieniężnego. Jednak czy tak jest naprawdę? Twierdzenie, że tenis jest sportem luksusowym jest naprawdę przesadzone – tenis jest sportem tanim, nie wymaga dużo czasu – oraz co najważniejsza, zapewnia dobrą zabawę.

Ile kosztuje lekcja tenisa?

Lekcje tenisa najczęściej prowadzone są grupowo – to oznacza że jeden lub dwóch trenerów szkoli grupę osób. Takie zajęcia są najbardziej opłacalnym wyborem, ponieważ są tanie. W naszej szkole lekcje tenisa dla dzieci i młodzieży podzielone są na różne grupy wiekowe, przystosowane do wieku dziecka. W przypadku osób dorosłych na bieżąco tworzymy grupy szkoleniowe dla różnych poziomów zaawansowania. A jaki jest dokładnie koszt takiego szkolenia? Cena wynosi:

 • Grupa trenująca 1h w tygodniu – 165 zł miesięcznie / osoba
 • Grupa trenująca 1,5h w tygodniu – 240 zł miesięcznie / osoba
 • Grupa trenująca 2h w tygodniu – 250 zł miesięcznie / osoba
 • Grupa trenująca 3h w tygodniu – 340 zł miesięcznie / osoba
 • Grupa dorosłych trenująca 1h w tygodniu – 165 zł miesięcznie / osoba
 • Więcej informacji można znaleźć na stronie z cennikiem.

  A co w przypadku zajęć indywidualnych?

  Zajęcia indywidualne z trenerem kosztują w naszej szkole 70 zł za godzinę + dodatkowo trzeba opłacić koszt kortu tenisowego, który jest zależny od godziny. W godzinach od 7 do 10 cena wynosi 60 złotych za godzinę, w godzinach od 10 do 14 cena wynosi 50 złotych za godzinę a w przypadku godzin od 14 do 22 koszt wynosi 70 złotych za godzinę. W przypadku weekendów koszt jest niezależny od godziny i wynosi 60 złotych za godzinę. Dodatkowo trzeba też wliczyć opłatę za światło, która wynosi 5 złotych.

  A wyposażenie?

  Koszt naciągania rakiety wynosi 30 zł za jedną rakietę, wymiana owijki 5 złotych za sztukę, wynajem rakiety tenisowej 5 złotych za sztukę a koszyk z piłkami 10 złotych.

  Podsumowując

  Koszty gry w tenisa wcale nie są wysokie i w dzisiejszych czasach każdy może wykupić dla siebie, bądź dla swoich dzieci lekcje gry w tenisa. Nawet jeżeli nie posiadamy własnego sprzętu do gry to możemy go wypożyczyć.

  2019-07-29T14:32:53+01:00 Marzec 23rd, 2019|Blog|0 Comments

  Leave A Comment