TRENING STACYJNY POPRAWIAJĄCY ROZWÓJ MOTORYCZNY NA KORCIE - WIDEO

 

Poniżej film pokazujący ćwiczenia, które wpływają na poprawę sprawności motorycznej na korcie tenisowym. Przy regularnym wykonywaniu pokazanych ćwiczeń zawodnik zauważy i poczuje znaczne pozytywne zmiany w momencie ustawiania się do piłek jak i samego uderzenia. 

Pokazane ćwiczenia można wykorzystać w trakcie rozgrzewki przed treningiem tenisowym przygotowując organizm w odpowiedni sposób do bezpiecznej gry w tenisa. 

 

Add a comment

KREATYWNA ROZGRZEWKA DLA DZIECI WRAZ Z PRZYKŁADAMI

Rozgrzewka przed treningiem to obowiązek zawodnika bez względu na poziom zaawansowania. Jest to nieodłączna część treningu dlatego naszym młodym adeptom tenisa staramy się wpajać to od najmłodszych lat. Jest to swego rodzaju higiena treningowa. Celem rozgrzewki jest przygotowanie organizmu do podjęcia wysiłku fizycznego. Po prawidłowo wykonanej rozgrzewce będziemy mieli pewność, że w części głównej treningu nie przydarzą się przykre incydenty w postaci kontuzji.
Niestety większość dzieci nie pała chęcią to wykonania tej pierwszej fazy treningu w sposób stosowny i prawidłowy. Rozgrzewka wykonywana jest głównie "po łebkach" i byle jak najszybciej oraz niedokładnie. Z takimi przypadkami na treningach tenisowych z dziećmi spotykamy się bardzo często. Jak temu zaradzić?
Jak "zmusić" dzieci do przykładania się do rozgrzewki?

Odpuścić???
NIE !!!

Największy wpływ na przeprowadzenie treningu ma trener. To on pisze scenariusz całych zajęć. Od niego zależy czy w trakcie treningu zostaną uwzględnione podstawowe cele do zrealizowania.
W tym przypadku niesamowicie istotną role odgrywa KREATYWNOŚĆ.
Dzieci uwielbiają się bawić. Co zatem można zrobić? Oczywiście, że tak. Przeprowadzić rozgrzewkę w formie ZABAWY. Zabawa ta powinna zawierać elementy ogólnorozwojowe, ale świetnie by było jakby posiadała również paratenisowe elementy. Idealną rzeczą dodatkową jest "wrzucenie" delikatnej rywalizacji w zabawę (indywidualną/zespołową).
SUKCES GWARANTOWANY , a dodatkowa dawka uśmiechu na pewno będzie miała pozytywny skutek na dalszą część treningu!!!

Poniżej prezentujemy zabawy które mogą Was zainspirować do wymyślania turbokreatywnych rozgrzewek dla dzieci. W trakcie takiej rozgrzewki nawet najbardziej niechętne dziecko będzie się dobrze bawić. Polecamy :)

 

 

ZABAWA ZESTRZEL DRONA

BALONOWE WYŚCIGI

Add a comment

WYWIAD Z ANGELIKĄ KERBER - ZWYCIĘŻCZYNIĄ AUSTRALIAN OPEN 2015 - NA TEMAT : CZY UWAŻA SIĘ ZA TENISISTKE POLSKĄ CZY NIEMIECKĄ ?

16.02.2016

Kerber wyjaśnia, że pomimo bliskich relacji z Polska, uważa siebie za Niemkę. "Jestem Niemką", mówi. "Gram dla Niemiec, dorastałam w Niemczech oraz moje serce bije w niemiecką stronę".

Angelika Kerber twierdzi, że identyfikuje się z narodem niemieckim pomimo tego, że posiada swój dom w Polsce, w którym również mieszkają jej rodzice oraz dziadkowie. 

28-letnia zawodniczka urodziła się w Bremie w Niemczech. Jej ojcem jest Polak Sławomir, a matką jest Niemka Beata. Nowy nr 2 kobiecego tenisa, która własnie niedawno wygrała turniej Australian Open gra również w reprezentacji Niemiec w rozgrywkach Fed Cup. 

Według Tenplay.com, warszawska "Gazeta Wyborcza" pytała o powiązanie Angeliki do narodu. "Bardzo często, media opisują Kerber jako Niemkę polskiego pochodzenia, ale to nie jest prawda", Gazeta Wyborcza pisze. "Ona ma polski paszport, płaci podatki w Polsce oraz jej rodzice mieszkają w Polsce"

Jednakże Angelika Kerber mówi inaczej, "Jestem Niemką". Zawodniczka gra dla Reprezentacji Niemiec w rozgrywkach Fed Cup od 2007 roku. Do Stern TV powiedziała, że w 2012 roku przeprowadziła się do Polski aby być bliżej dziadków. Jej dziadek jest właścicielem obiektu tenisowego, w którym Ona doskonali swoje umiejętności tenisowe.

"Jest to prawdą, że mieszkam w Polsce i mam dobrą relacje z tym krajem, bo moi rodzice tutaj żyją oraz jest to miejsce gdzie trenuje", ona mówi. " Ale jestem Niemką, dojrzewałam w Niemczech i moje serce bije dla Niemiec... Mój dziadek miał na mnie bardzo duży wpływ i wiele mu zawdzięczam. Bez Niego nie byłabym tu gdzie teraz jestem. On zawsze we mnie wierzył i bez dziadków oraz rodziców nie wygrałabym Australian Open." 

źródło : tennis.com Add a comment

Reklama na obiekcie

Krak Tenis oferuje możliwość promocji Państwa marki poprzez reklamę na terenie naszego obiektu.

W celu uzyskania dokładnych informacji na temat powierzchni reklamowych oraz cen ich wynajmu prosimy o kontakt pod numerem 530 783 707 lub biuro@kraktenis.pl

Add a comment

Smartsupp Live Chat

TURNIEJÓW TENISOWYCH
OBOZÓW TENISOWYCH
PÓŁKOLONII
URODZIN